اجلاس روسا دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی شمال شرق کشور به میزبانی بیرجند برگزار شد
چهارمین نشست مشترک روسا و معاونین توسعه مدیریت و منابع، فرهنگی دانشجویی، غذا و دارو دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کلان منطقه 9 آمایشی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صبح امروز و با حضور دکتر کیانی رئیس شورای کلان منطقه 9 آمایشی و سخنرانی و خیر مقدم دکتر موسوی میرزائی سرپرست دانشگاه، آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سرپرست دانشگاه با اشاره به محورهای برگزاری اجلاس روسای دانشگاه های قطب شمال شرق کشور گفت: امیدواریم در این نشست بتوانیم با تقویت و افزایش همکاری های بین بخشی دانشگاه های منطقه توام با هم اندیشی، همفکری و تبادل تجارب کارگروه های توسعه مدیریت و منابع، فرهنگی دانشجویی و غذا و دارو در راستای تحقق اهداف وزارت بهداشت و نظام سلامت موفق تر عمل کنیم.
دکتر سید محمد موسوی میرزائی با با قدردانی از حضور ریاست شورای کلان منطقه 9 آمایشی و سایر روسا و معاونین دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی منطقه خاطرنشان کرد: دانشجو پایه و اساس دانشگاه است و اگر بتوانیم در دانشگاه افرادی شاخص از نظر فرهنگی و علمی تربیت کنیم، قطعاً در آینده می توانند باعث ارتقاء و پیشرفت کشور و همچنین گره گشای حل مشکلات جامعه باشند.
وی با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی قطعاً مشکلات زیادی در حوزه توسعه، پشتیبانی و نیروی انسانی دارند تاکید کرد: در این نشست فرصت مناسبی است تا با تبادل نظر درباره این مسائل به ارائه راهکارهایی برای کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، تقسیم عادلانه منابع و... بپردازیم
سرپرست دانشگاه با اعلام ایتکه خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است که تنها با یک دانشگاه علوم پزشکی به ارائه خدمات عرصه سلامت در 11 شهرستان می پردازد افزود: تجارب موفق و دستاوردهای ارزشمند مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد می تواند راهنما و الگوی مناسبی برای سایر دانشگاه های منطقه شمال شرق کشور باشد.
دکتر موسوی میرزائی همچنین با اشاره به اهمیت و جایگاه مسائل مرتبط با حوزه غذا و دارو بر تلاش همه جانبه برای افزایش رضایتمندی مردم، مراجعین، بیماران و همچنین اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تاکید کرد.
سپس دکتر محمدعلی کیانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ایراد سخنرانی پرداخت که در خبری جداگانه منتشر می شود.
در ادامه نیز با اشاره ای گذرا به مصوبات جلسات قبلی روسای دانشگاه های کلان منطقه شمال شرق کشور، همفکری، تبادل نظر و تلاش در جهت افزایش سطح همکاری در کارگروه های غذا ودارو ، دانشجویی، فرهنگی وتوسعه مدیریت و منابع در سطح کلان منطقه در راستای برنامه تحولی و ارتقا پاسخگویی در دستو کار قرار گرفت و ضمن ارائه گزارش هایی از آخرین وضعیت اجرای برنامه های معاونت های مربوطه درباه چالش های این حوزه ها و جمع بندی پیشنهادات کاربردری برای کاهش مشکلات این سه کاگروه تخصصی بحث و تبادل نظر شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برای مشاهده خبر در سایت وبدا وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید.
 
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
603
تاریخ:
1401/02/22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
سس
Powered by DorsaPortal